Ma 2019. május 23., csütörtök,
Dezső napja van.
F E L H Í V Á S
Tisztelt Városlakók!
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése rendeletben szabályozza a „Nyíregyháza Város Díszpolgára” cím adományozásának rendjét.
A „Nyíregyháza Város Díszpolgára” cím annak a magyar állampolgárságú vagy külföldi, bel- vagy külföldön élő személynek adományozható, aki
a) társadalmi, gazdasági, kulturális, illetőleg egyéb területen a város és lakossága érdekében hosszabb időn keresztül kimagaslóan eredményesen tevékenykedett,
b) kiemelkedő és maradandó alkotásával jelentősen segítette Nyíregyháza fejlődését, gazdagította értékeit, eredményeit, hozzájárult a város polgárai szellemi és anyagi jólétének gyarapításához.
A cím évente egy személynek adományozható.
Az adományozást bármely természetes vagy jogi személy kezdeményezheti.
A javaslatot az önkormányzat által alapított kitüntetések rendszeréről és azok adományozásának rendjéről szóló 5/2016.(II.26.) számú önkormányzati rendeletben meghatározott nyomtatványon kell benyújtani 2019. május 31. napjáig Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteréhez. (4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1.)
Nyíregyháza Megyei Jogú Város
Közgyűlése