Ma 2019. május 23., csütörtök,
Dezső napja van.
F E L H Í V Á S
Tisztelt Városlakók!
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése rendeletben szabályozza az „Inczédy György Életmű”-díj adományozásának rendjét.
Az „Inczédy György Életmű” -díj annak a Nyíregyházán született, vagy hosszabb ideje városunkban élő, dolgozó, illetve nyugdíjas személynek adományozható, aki az élet bármely területén maradandót alkotott, kiemelkedő szakmai tevékenységével jelentősen hozzájárult városunk fejlődéséhez, hírnevének öregbítéséhez a város közvéleménye által elismerten.
A cím évente öt személynek adományozható.
Az adományozást bármely természetes vagy jogi személy kezdeményezheti.
A javaslatot az önkormányzat által alapított kitüntetések rendszeréről és azok adományozásának rendjéről szóló 5/2016.(II.26.) számú önkormányzati rendeletben meghatározott nyomtatványon kell benyújtani 2019. május 31. napjáig Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteréhez. (4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1.)
Nyíregyháza Megyei Jogú Város
Közgyűlése