Ma 2020. április 07., kedd,
Herman napja van.
Tájékoztatás
Tisztelt Szülő / Gondviselő!
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármestere az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzet során teendő intézkedésekről (II.) szóló 45/2020.(III.14.) Korm. rendelet 2. § -ában biztosított hatáskörében eljárva Nyíregyháza Megyei Jogú Város közigazgatási területén működő bölcsődei és az óvodai ellátást végző intézményekre 2019.03.16-tól visszavonásig rendkívüli szünetet rendelt el.
Az Önkormányzat - a gyermekek érdekeit, szükségleteit figyelembe véve - az arra jogosultak részére a különleges jogrend időszaka alatt is megszervezi a gyermekétkeztetést. Fentiek alapján tájékoztatjuk Önöket, hogy az intézményi gyermekétkeztetés igénylésére (tízórai-ebéd- uzsonna) továbbra is lehetőség van.
Az étkezést a rendkívüli szünet ideje alatt az óvodás gyermekek is változatlan térítési díjak mellett és a jogszabály szerint járó kedvezmények figyelembevételével vehetik igénybe. Az étkezés lemondása vagy új étkezés igénylése ezt követően minden héten csütörtökön 9.30-ig jelezhető az intézmények által megadott elérhetőségeken.
  • Eszterlánc Északi Óvoda
    telefonszám: 42/512-910
  • Búzaszem Nyugati Óvoda
    telefonszám: 42/512-940
  • Gyermekek Háza Déli Óvoda
    telefonszám: 42/512-920
  • Tündérkert Keleti Óvoda
    telefonszám: 42/512-941
Az igénylésben szerepeltetni kell az alábbi adatokat:
  • szülő/gondviselő neve
  • gyermek neve, óvoda neve
  • az igényelt étkezési forma megnevezése (tízórai -ebéd- uzsonna)
  • a diétás étrend megjelölése
  • szülő/gondviselő telefonszáma, e-mail címe
  • térítési díj fizetés esetén a fizetés mód megjelölése
Az óvodapedagógusok és a szülők között a napokban telefonon történt egyeztetés alapján a megrendelt étel egyszer használatos edényben történő elvitelére a kijelölt átvételi helyekről – melyekről később adunk tájékoztatást-, 2020.04.01. napjától hétköznapokon van lehetőség 11.00 és 12.00 óra között.
Azon szülőknek, akiknek térítési díjat kell fizetni az étkezésért a következőkben felsorolt lehetőség közül választhatnak, melyet előre az étkezés igénylésekor meg kell jelölni:
  • Átutalással történő fizetés esetén az intézmény elkészíti az átutalásos számlát, melyet megküldünk a szülő által megadott e-mail címre, így a számlán szereplő határidőig a szülő átutalással teljesítheti a fizetési kötelezettségét.
  • Személyes befizetés esetén (betartva a veszélyhelyzetre vonatkozó megfelelő higiénia szabályokat) a szülő telefonon értesítést kap a befizetendő összegről, illetve a befizetési határidőről, illetve a befizetés helyszínéről.
Nyíregyháza, 2020. március 25.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata

Látássérült verzió