Ma 2019. december 06., péntek,
Miklós napja van.

Települési önkormányzat jegyzői szakhatósági közreműködés eljárás

Telekalakítási eljárás:

A telekalakítási eljárásban a települési önkormányzat jegyzője a helyi építési szabályok megfelelősége vonatkozásában szakhatóságként működik közre.

Az előzetes szakhatósági állásfoglalás kiadása iránti kérelemhez csatolni kell a 3000,-Ft illetéken túl a telekalakítási helyszínrajzot, telekalakítási vázrajzot és nem saját néven történő benyújtás esetében meghatalmazást.

Tájékoztatásul közöljük, hogy előzetes szakhatósági állásfoglalás kérése csak lehetőség. Annak hiányában is elindítható az eljárás a főhatóságnál (földhivatal, azaz Nyíregyházi Járási Hivatal Földhivatali Osztály). Ebben az esetben az eljáró hatóság hivatalból keresi meg hatóságunkat.

Sajátos építmények létesítése eljárás:

Több sajátos építmény a települési önkormányzat jegyzője a helyi építési szabályok megfelelősége vonatkozásában szakhatóságként működik közre.

Az előzetes szakhatósági állásfoglalás kiadása iránti kérelemhez csatolni kell a 3000,-Ft illetéken túl a létesítmény műszaki dokumentációját és nem saját néven történő benyújtás esetében meghatalmazást.

Tájékoztatásul közöljük, hogy előzetes szakhatósági állásfoglalás kérése csak lehetőség. Annak hiányában is elindítható az eljárás a főhatóságnál. Ebben az esetben az eljáró hatóság hivatalból keresi meg hatóságunkat.
 
a
 
a

Látássérült verzió

Oldalunk sütiket használ a megjelenítéshez. Honlapunkon cookie-kat használunk annak érdekében, hogy jobb szolgáltatást nyújthassunk Önnek. Cookie szabályzat..

Elfogadom a sütik használatát.