Ma 2018. január 17., szerda,
Antal és Antónia napja van.

NYÍREGYHÁZA MEGYEI JOGÚ VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATAL
HATÓSÁGI FŐOSZTÁLY – IGAZGATÁSI OSZTÁLY
ANYAKÖNYVI CSOPORT

Anyakönyvi kivonatok kiállítása

Az anyakönyvi kivonatok kiállítása iránti kérelem szóban és írásban terjeszthető elő. Szóban az anyakönyvvezető hivatali  helyiségében, ügyfélfogadási időben, míg írásos kérelem esetén postai úton juttatható el Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztály Igazgatási Osztály Anyakönyvi csoportja részére. Postai úton érkezett kérelmek teljesítésének határideje az eljáró anyakönyvvezető számára 8 nap, amely a kérelem hivatalban történt érkeztetésétől számított naptári nap.

Az anyakönyvi kivonatok illetéke a jelenleg érvényes illetéktörvény szerint 2.000.- Ft összegben meghatározott, mely illetéket illetékbélyeg formájában írásos kérelemnél a beadványon, szóban előterjesztett kérelem esetén pedig az anyakönyvi kivonat átvételi elismervényén kell leróni.

Az anyakönyvi kivonat kiállítása iránti kérelem kérhető meghatalmazott által.

A meghatalmazott:
  • szabályos írásos meghatalmazással,
  • továbbá a meghatalmazott érvényes személyazonosító igazolványa
  • és lakcímét igazoló hatósági igazolvánnyal kell, hogy rendelkezzen.

Az anyakönyvi kivonatok kiállítása első ízben -születés, házasságkötés, bejegyzett élettársi kapcsolat létesítés, haláleset – illetékmentes. Minden más esetben az illeték lerovása vagy illetékmentességre vonatkozóan az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény rendelkezik.

Amennyiben az anyakönyvvezetőnél eljárást kezdeményező természetes személy a magyar nyelvet nem érti és nem beszéli, úgy tolmács közreműködése szükséges.