Ma 2018. június 24., vasárnap,
Iván napja van.

VÁRAKOZÁSI ENGEDÉLY

Várakozási engedélyt azon orvosok kérhetik, akik részt vesznek Nyíregyháza közigazgatási területén sürgősségi orvosi ellátásban és szerepelnek a Nyíregyházi Járási Hivatal Járási Népegészségügyi Intézet háziorvosi, házi gyermekorvosi tevékenységet végző orvosok névjegyzékében.

Tájékoztatjuk a háziorvosokat, hogy a várakozási engedély önmagában nem jogosít fel parkolásra Nyíregyháza fizető parkolóiban, azt csak a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 44/2006.(XI.28.) KGY rendelete alapján lehet használni.

A sürgősségi betegellátást végző háziorvos alkalmanként legfeljebb 1 óra időtartamra kedvezményesen használhatja a fizető parkolókat az alábbiak szerint:

A várakozás időtartamára a jegyző által kiadott várakozási engedélyt, a NYÍRVV Nonprofit Kft. által kiadott parkolóbérletet és óratárcsát kell az első szélvédő mögött elhelyezni. Az óratárcsán a várakozás kezdetének időpontját kell beállítani. A bérletet a NYÍRVV Nonprofit Kft. ügyfélszolgálati irodájában lehet megvásárolni. A megvásárláshoz szükséges a jegyzői hatáskörben kiadott sürgősségi betegellátáshoz kapcsolódó praxisjogot engedélyező határozat és feladat-ellátási szerződés, a várakozási engedélyről szóló határozat, valamint a jármű forgalmi engedélye.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a várakozási engedéllyel is tilos ott várakozni ahol a Közúti Közlekedés szabályairól szóló 1/175. (II.15.) KPM-BM együttes rendelete alapján MEGÁLLNI TILOS!

A várakozási engedély ügyintézési ideje 30 nap.

A várakozási engedély érvényessége egy naptár év, azaz január 1-től december 31-ig.

Ügyintézés helye: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal 4400 Nyíregyháza Kossuth tér 1. B. épület II. emelet 204-es szoba.

Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a kérelem csak papír alapon nyújtható be. A kérelem beadásához rendelkezésre áll az alábbi nyomtatvány, melyet vagy elektronikusan kitöltve, kinyomtatva, vagy kinyomtatva és kézzel kitöltve tud hatóságunkhoz eljuttatni ügyfélfogadási időben személyesen, vagy postai úton.

Várakozási engedély nyomtatványa:

A dokumentum elektronikusan kitölthető!

Kérdés esetén, telefonon az 524-524/392 melléken állunk rendelkezésükre munkaidőben.