Ma 2018. január 17., szerda,
Antal és Antónia napja van.

Havi rendszerességgel nyújtható rendkívüli települési támogatás

Ha a létfenntartást veszélyeztető rendkívüli élethelyzet hátrányai más módon nem küszöbölhetők ki -különösen indokolt esetben- a rendkívüli települési támogatás havi rendszerességgel is nyújtható.

Havi rendszerességgel rendkívüli települési támogatás annak a személynek nyújtható:

• akinek a kérelem benyújtását megelőző 3 hónapon belül rendszeres pénzellátása megszűnt, illetve megszűntették és keresőtevékenységet nem folytat,
  • aki szabadságvesztés büntetéséből egy hónapnál nem régebben szabadult, feltéve hogy a szabadságvesztés időtartama a 3 hónapot meghaladta és szabaduláskor átvett jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum mindenkori legkisebb összegének 170%-át,
  • akinek a háztartásában nevelt gyermek betegsége miatt az egyedül élő szülő egy hónapot meghaladó időtartamú táppénzes állományba került,
  • aki egyik vagy mindkét szülőt elvesztette, vagy munkanélkülivé vált, az árvaellátás folyósításának kezdetéig, vagy munkanélkülivé vált és egy hónapon belül rendszeres pénzellátásra, jövedelemre nem jogosult.

A havi rendszerességgel nyújtott rendkívüli települési támogatás havonta legfeljebb az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 40 %-a erejéig és legfeljebb 3 hónapra nyújtható.

A havi rendszerességgel nyújtott rendkívüli települési támogatás csak annak a személynek adható, akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-át, egyedül élő esetén annak 170 %-át nem haladja meg, és kérelmét a pénzbeli ellátás megszüntetéséről szóló határozat kézhezvételét, valamint a szabadulását követő 30 napon belül benyújtotta.

Általános eljárás menete:
  • Az havi rendszerességgel nyújtható rendkívüli települési támogatás megállapítására irányuló kérelmet formanyomtatványon lehet benyújtani, melyet az Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Centrumában vagy a hivatalos honlapról letöltve lehet beszerezni. A kérelem elektronikus benyújtására nincs lehetőség.
  • A kérelmet, a szükséges dokumentumokkal, személyesen vagy meghatalmazottján keresztül az Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Centrumában, vagy postai úton lehet beadni.
  • A kérelem iktatása után az ügyintéző megvizsgálja, hogy a kérelem fel van-e szerelve a jogszabályban előírt szükséges mellékletekkel.
    - Amennyiben hiányosságot tapasztal, 8 napon belül (a hiányok pontos megjelölésével, a jogkövetkezményekre való figyelmeztetéssel, határidő megjelölésével, végzésben) hiánypótlásra szólítja fel a kérelmezőt.
    - Ha a kötelezett a megadott határidőn belül nem teljesíti hiánypótlási kötelezettségét  úgy az ügyintéző végzéssel megszünteti az eljárást.

Eljáráshoz szükséges dokumentumok:
  • rendkívüli települési támogatás igényléséhez szükséges dokumentumok, valamint
  • rendszeres pénzellátást megszüntető határozat másolata,
  • szabadulási igazolás.

Jogorvoslati lehetőségek:
  • A határozattal szemben – annak közlését követő 15 napon belül illetékmentes – fellebbezéssel lehet élni. A fellebbezést Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűléséhez címezve, a Polgármesteri Hivatal Szociális és Köznevelési Osztályán lehet benyújtani. A fellebbezés elektronikus úton történő benyújtására nincs lehetőség.
  • Az első fokon eljáró szerv a határozatot továbbítja a fellebbezést az annak elbírálására jogosult szervhez.

Eljárási illetékek, szolgáltatási díjak:
Az eljárás illeték- és költségmentes.

Ügyintézési határidő:
21 nap.

Ügyindítás helye
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Ügyfélszolgálati Centruma.