Ma 2018. július 23., hétfő,
Lenke napja van.

Új lehetőség: E-bevallási nyomtatványok a helyi adóigazgatásban

Tisztelt Adózók!

Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (Art.) lehetővé teszi, hogy az önkormányzati adóhatóságok is elektronikusan fogadhassanak ügyeket. A hivatalban a legtöbb ügy az adóigazgatásban keletkezik, így ennek megvalósítása szinte minden nyíregyházi polgárt és a megyeszékhelyen működő vállalkozást kedvezően érinthet.

Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése által, elfogadásra került az elektronikus úton teljesíthető adókötelezettségekről szóló 15/2015.(VI.26.) önkormányzati rendelete.

2015-ös évtől a következő adóbevallásokat/bejelentkezés, változás - bejelentés nyomtatványokat lehet benyújtani elektronikus úton:

• Bejelentkezés, változás – bejelentés
  • Helyi Iparűzési Adó Állandó Jellegű Iparűzési Tevékenység esetén
  • Helyi Iparűzési Adó Ideiglenes Jellegű Iparűzési Tevékenység esetén
  • Bevallás Helyi Iparűzési Adóelőleg Kiegészítéséről Állandó Jellegű Iparűzési Tevékenység esetén
  • Építményadó
  • Gépjárműadó
  • Idegenforgalmi Adó
  • Talajterhelési Díj

E-bevallási nyomtatványok

A rendszeresített nyomtatványon történő teljesítéssel azonos értékű, ha az iratot az adózó az adóhatóság honlapján (varoshaza.nyiregyhaza.hu) közzétett számítógépes program segítségével tölti ki és a kinyomtatott iratot aláírva az adóhatósághoz benyújtja, illetőleg elektronikus úton küldi meg az adóhatósághoz.

Az elektronikus kapcsolattartásra, így az adóbevallásra, bejelentésre a kormányzati portálon keresztül az ügyfélkapu használatával van lehetőség mind magánszemélyek, mind jogi személyek és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet számára. A nem természetes személy adóalanyok esetében a szervezet által megjelölt jogi képviselettel rendelkezőnek kell regisztrált ügyfélkapuval bírnia, és ezen, magánszemély ügyfélkapuján keresztül nyílik lehetősége a szervezetnek az elektronikus kapcsolattartásra.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy amennyiben az adózó helyett annak képviselője nyújtja be elektronikusan a bevallást, úgy a képviseleti jogosultságát igazolnia kell. Meghatalmazás nélkül az adóbevallás érvénytelen.

Az ügyfélkapu létrehozása az Okmányirodában történik. A regisztráció során a személyes megjelenés, valamint ennek folyamán létrehozott egyedi felhasználónév és jelszó biztosítja, hogy a későbbiekben kizárólag az ügyfél tud eljárási cselekményeket kezdeményezni az ügyfélkapu rendszerén keresztül.

Elektronikus adóbevallását a NAV portáljáról letöltött és saját számítógépére telepített Általános nyomtatványkitöltő (ÁNYK) keretprogram segítségével töltheti ki és adhatja fel.
Az ANYK futtatásához szükséges rendszerigény:
Windows XP SP3, Windows Vista SP1, Windows 7, vagy Linux, MAC OSX 10.5 operációs rendszer futtatására alkalmas számítógép.

Mire van szükség a nyomtatvány kitöltéséhez?
  1. JAVA futtatókörnyezet legalább 1.6-os verziója (JRE6).
  2. ÁNYK (Általános Nyomtatványkitöltő) keretprogram.
  3. Elektronikus nyomtatvány.
  4. Regisztráció az ÜGYFÉLKAPU-hoz.
1.-2. Az ÁNYK (Általános Nyomtatványkitöltő) és a hozzá szükséges JAVA keretprogram telepítésének menetét a következő linken találja: https://segitseg.magyarorszag.hu/segitseg/portal/technika/anyk_atallas.html

3. Az elektronikus adóbevallásokat a következő oldalról töltheti le: nyomtatványok

Amennyiben az ÁNYK program sikeresen települt, a letöltött adóbevallásra duplán kattintva, automatikusan elindul a telepítés. Sikeres telepítés esetén a nyomtatvány a C:\Program files\abevjava\nyomtatványok könyvtárba kerül.

4. Segítséget a regisztrációhoz a következőhelyen talál:

A szolgáltatással kapcsolatban munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére az alábbi elérhetőségeken:

Telefon: 42/524-574/633-as mellék

Nyíregyháza Megyei Jogú Város