Ma 2018. szeptember 26., szerda,
Jusztina napja van.

Új lehetőség: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Elektronikus Adó Ügyintézési- és Számlaegyenleg Lekérdezési Rendszer

A program magánszemélyek és vállalkozások számára egyaránt lehetőséget biztosít az adózási információk hozzáféréséhez. A szolgáltatást a Kormányzati Portálon (www.magyarorszag.hu) érhető el, az Ügyfélkapun történő regisztrációt követően.

A program a naprakész adózói adatok mellett pótlékszámítási kalkulátort, és adózási naptárt is tartalmaz, valamint a Polgármesteri Hivatal Adóosztályának adóbeszedési számlaszámairól is útmutatást kaphatunk. Ezek az információk „Elérhető szolgáltatások” menüpont alatt bejelentkezés nélkül is megtekinthetők.

A pótlékszámító kalkulátorral a hátralék kezdő és befejező dátumának, illetve a hátralék összegének megadásával kiszámítható a pótlék összege.

Az adózási naptárban megtekinthető minden adózási szempontból fontos dátum, adónem és jogcím meghatározással együtt.

A programba Ügyfélkapu regisztrációval rendelkező magánszemélyek, vállalkozások törvényes képviselői, illetve meghatalmazottjai tudnak bejelentkezni a https://nyiregyhaza.eado.hu/ oldalon (Ajánlott böngésző: Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Safari).

Baloldalon a „Bejelentkezés” menüre kattintva, a program átirányít az Ügyfélkapu portálra, ahol Személyes ügyfélkapujába beléphet. Miután az Ügyfélkapun keresztül megtörténik a bejelentkezés, első alkalommal szükség van egy úgynevezett viszontazonosításra. Ehhez az alábbi adatok szükségesek: név; születési hely, idő; anyja neve. (Az adatok az Ügyfélkapu regisztráció során rögzített adatokkal kell, hogy megegyezzenek.)

Sikeres bejelentkezés után a Vezérlőpult menüpont alatt érhető el az E-Adó rendszer, ahol meghatalmazások oldalon elkészíthető a program használatához szükséges meghatalmazások/bejelentkezési nyomtatványok. Új meghatalmazás/bejelentkezés rögzítésekor a meghatalmazás típusának kiválasztását, lenyíló ablak segíti.

Az adatok kitöltése után a meghatalmazás mentése, majd a kérvény generálás menüpont elindítása után elkészül a meghatalmazás. Az elkészült aláírással ellátott nyomtatványt scannel-je be majd e-papíron keresztül küldje el a Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának. https://epapir.gov.hu/ A kérvény sikeres feldolgozásáról az ügyfélkapuban rögzített e-mail címre értesítést küld a rendszer. Ezt követően a program naprakészen hozzáférést biztosít az Adózók számára.

Bővebb információt a következő weboldalon talál:

Tájékoztató az elektronikus ügyintézésről

Aki korábban regisztrálva volt az E-Adó rendszer korábbi verziójához az a megküldött felhasználói név és jelszó megadásával tud bejelentkezni a rendszerbe. Meghatalmazás importálása menüpont indításával.

Fontos!

A bevallások elektronikus úton történő megküldésére szolgáló meghatalmazás nem jogosít fel, az E-Adó rendszerbe történő belépésre.

Adózó adatai fül alatt a személyes adatokat (név, cím), azonosítási adatokat (mutatószám, adószám, adóazonosító jel, befizető azonosító), cégadatokat (cégjegyzékszám, KSH jel, TEÁOR szám, telephely, üzleti év kezdő dátuma) és az adózó bankszámlaszámait jeleníti meg.

Bevallások fül alatt adónemenként kerülnek megjelenítésre a megküldött, feldolgozott adóbevallások, valamint kivetési iratok.

Számlaegyenleg fül alatt megtekinthetők a számlához tartozó előírások és befizetések összesített adatai. A program piros színnel jelzi a hátralékos számlákat, zöld színnel pedig azokat, amelyek egyenlege nulla, vagy a számla túlfizetést mutat.

A szolgáltatással kapcsolatban munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére az alábbi elérhetőségeken:

Telefon: 42/524-574/633

Nyíregyháza Megyei Jogú Város