Ma 2020. október 20., kedd,
Vendel és Irén napja van.
.
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
.
Önszerveződő közösségek számára
.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlésének Szociális, Egészségügyi és Sport Bizottsága tájékoztatja a Nyíregyháza város közigazgatási területén székhellyel rendelkező, illetve tevékenységét ezen a területen kifejtő –bíróság által – nyilvántartásba vett önszerveződő közösségeket, hogy 2020. november 10-ig pályázatot nyújthatnak be rendkívüli pénzügyi támogatás iránt.
.
Támogatás célja: - a lakosság különleges törődést igénylő rétegei - pl.: fogyatékkal élők, hátrányos szociális helyzetben élők – támogatása, valamint a lakosság egészségmegőrzésének, egészségvédelmének támogatására
.
Pályázatot nyújthat be: szociális és egészségügyi tevékenységet folytató önszerveződő közösség: az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek támogatásáról szóló 2011. évi CLXXV. törvény alapján létrejött, jogi személyiséggel bíró társadalmi szervezet, szövetség (kivéve a pártot, a politikai tevékenységet folytató szervezetet, a biztosító egyesületet, az egyházat) és a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény alapján létrejött, jogi személyiséggel létrejött alapítvány (ide nem értve a közalapítványt).
.
Támogatás nem igényelhető: ingatlan vásárlásához, építéshez, gépkocsi vásárláshoz, természetbeni juttatások közül vásárlási utalványra, ajándékutalványra, egyszeri pénzbeli segélyre.
.
A pályázattal kapcsolatos tudnivalókat Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlésének a helyi önszerveződő közösségek pénzügyi támogatásának rendjéről szóló 24/2008. (IV. 29.) önkormányzati rendelete tartalmazza.
.
A pályázatot a Pályázati adatlap pontos kitöltésével és a mellékletek csatolásával, egy példányban kell eljuttatni a Szociális, Egészségügyi és Sport Bizottság (4401 Nyíregyháza, Kossuth tér 1. sz. – Szociális és Köznevelési Osztály titkársága) címére.
.
A pályázati adatlap és pályázati felhívás a Szociális és Köznevelési Osztály titkárságán vehető át, vagy letölthető a www.nyiregyhaza.hu honlapról.
.
Valamennyi szervezet csak egy pályázatot nyújthat be.
.
A nyertes pályázónak nyújtott támogatás kizárólag 2021. január 15. napjáig használható fel.
.
A pályázattal kapcsolatban további felvilágosítás a Szociális és Köznevelési Osztály munkatársától, Nyirkos Mária ügyintézőtől, a 42/524-585-ös melléken kérhető.
.
Pályázati keretösszeg: 7.500.000 Ft, - azaz hétmillió ötszázezer forint.
.
Az önkormányzat az önszerveződő közösségek részére a támogatást a 2020. évi költségvetésből biztosított pénzügyi alapból (Szociális és Egészségügyi Alapból) finanszírozza.
.
Elszámolható költségek:
  • a pályázó szervezet részére beszerzett egészségügyi szakmai ajánlások alapján vásárolt gép, eszköz (pl.: levegő fertőtlenítésére alkalmas légtisztító berendezések), gumikesztyű, maszk, higiéniás kéz-és felületfertőtlenítő szer, kézfertőtlenítő automata adagoló, egyéb fertőtlenítő és tisztítószerek beszerzése,
  • a szervezet tagjai és célcsoportja részére juttatott gumikesztyű, maszk, higiéniás kéz-és felületfertőtlenítő szer, egyéb fertőtlenítő és tisztítószerek beszerzése,
  • a szervezet tagjai és célcsoportja részére juttatott tartós élelmiszerek és az ünnepkörhöz kapcsolódó termékek (pl.: mikulás csomag, ajándékcsomag) beszerzése.
.
Az elbírálás során előnyben részesülnek a hátrányos helyzetű célcsoportokat (idősek, fogyatékkal élők, nagycsaládosok, stb.) segítő pályázók.
.
Nem részesülnek támogatásban azok a szervezetek, akiknek a pályázat részeként személyes jelenléthez kötött rendezvényt, programot valósítanak meg.
.
Felhívjuk a nyertes pályázók figyelmét, hogy az eszközök átadására a járványügyi szabályok szigorú betartása mellett kerülhet sor!
.
Nem elszámolható költségek: ingatlan vásárlásának, építésének, gépkocsi vásárlásának költségei, természetbeni juttatások közül vásárlási utalvány, ajándékutalvány, egyszeri pénzbeli segély.
.
Az elnyerhető költségvetési támogatás alsó és felső határa: 30.000 Ft-tól 400 000 Ft-ig.
.
Támogatás folyósítása: A támogatás egy összegben a Támogatási Szerződés megkötésétől számított 10 napon belül a támogatott szervezet részére kiutalásra kerül.
.
Támogatás intenzitása: A megítélt támogatási összeg 100%-a. A támogató saját forrás meglétét nem írja elő.
.
A pályázat benyújtásának határideje: 2020. november 10.
.
 
a
 
a

Látássérült verzió

Oldalunk sütiket használ a megjelenítéshez. Honlapunkon cookie-kat használunk annak érdekében, hogy jobb szolgáltatást nyújthassunk Önnek. Cookie szabályzat..

Elfogadom a sütik használatát.