Településfejlesztési Koncepció és Integrált Településfejlesztési Stratégia
(ITS) felülvizsgálata
Partnerségi egyeztetés
..
Tájékoztatásul közöljük, hogy a Partnerségi egyeztetés lezárult. A beérkezett vélemények kiértékelését Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése Városstratégiai és Környezetvédelmi Bizottsága 105/2022 (VI.14.) számú határozatával elfogadta. Részvételüket köszönjük!
  • I. Megalapozó Vizsgálat: olyan helyzetfeltárás, helyzetelemzés, helyzetértékelés, amely számszerűsített adatokra, tényekre támaszkodva mutatja be részletesen Nyíregyháza jelenlegi helyzetét, a gazdasági, társadalmi, környezeti folyamatokat, tendenciákat.
    MEGTEKINTÉS
  • II. Településfejlesztési Koncepció: egy hosszú távra (10 évet meghaladó időtávra) szóló dokumentum, amely kijelöli a város elérendő jövőképét a társadalmi, gazdasági, táji, természeti és épített környezetre vonatkozóan, valamint rögzíti a településfejlesztés elveit. A koncepció meghatározza a város átfogó fejlesztését szolgáló célkitűzéseket, az azokhoz kapcsolódó részcélokat, valamint a célok értelmezését az egyes városrészekre.
    MEGTEKINTÉS
  • III. Integrált Településfejlesztési Stratégiája (ITS): a koncepcióra épülve kijelöli a középtávon (4-10 év) elérendő fejlesztési célokat, a megvalósítást szolgáló beavatkozások körét és a megvalósítás eszközeit.

Kapcsolattartás:
Hivatali kapu: rövid név: NYHFOEP; krid: 359713781