Ma 2017. október 19., csütörtök,
Nándor napja van.

Városfejlesztés 2014-2020

I. Stratégia, koncepció

Integrált Településfejlesztési Stratégia (ITS)

Tisztelt Érdeklődők!

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata fenntartható városfejlesztési programja keretében elkészíti a településfejlesztési koncepcióját és az integrált településfejlesztési stratégiáját (ITS), valamint közreműködik a 2014-2020-as területi alapú fejlesztések megtervezésében, ennek keretében összeállítja a város projektportfólióját. Ezek a dokumentumok határozzák meg azt, hogy a város a 2014-2020 közötti időszakban milyen fejlesztésekre használhat majd fel Európai Uniós támogatásokat. A feladatok elvégzése külső szakértők bevonásával történik.
  • A Megalapozó Vizsgálat - számszerűsített adatokra, számokra, tényekre támaszkodva - bemutatja a város gazdasági és társadalmi folyamatait legfőbb erősségeit, adottságait, gyengeségeit, problémáit. - MEGTEKINTÉS
  • A Településfejlesztési Koncepció egy hosszú távra szóló dokumentum, amely kijelöli a város elérendő jövőképét. A koncepcióban megjelölt fejlesztési irányok a megalapozó vizsgálatban feltárt adottságok és a hosszú távon elérni kívánt állapot közötti utat jelölik ki. - MEGTEKINTÉS
  • Az Integrált Településfejlesztési Stratégia (ITS) a koncepcióra épülve kijelöli a középtávon (4-10 év) elérendő fejlesztési célokat, a megvalósítást szolgáló beavatkozások körét és a megvalósítás eszközeit. - Egyeztetési dokumentáció - Végleges dokumentáció
    - Nyíregyháza Város Integrált Településfejlesztési Stratégiájának 1. sz módosítása - MEGTEKINTÉS
  • Nyíregyháza Megyei Jogú Város Integrált Területi Programja 2014-2020 - MEGTEKINTÉS

II. Szakági tervek

Tisztelt Érdeklődők!

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata „a Városi és elővárosi közösségi közlekedési rendszer és intermodális csomópont fejlesztése Nyíregyházán - KÖZOP-5.5.0-09-11-2011-0026" keretében készíti középtávú és hosszútávú közlekedési terveit. A közlekedésfejlesztési megalapozó tanulmány, melynek része a felmérési, helyzetelemzési munkarész (I/1.) és a döntés-előkészítő munkarész (I/2.) elemzése megtörtént, melynek tovább tervezése folyamatban van.

• I/1. felmérési és helyzetelemzési munkarész - MEGTEKINTÉS
  • II. általános tájékoztató a KÖZOP első szakaszáról - MEGTEKINTÉS