ADÓRENDELETEK ÚJ KÖNTÖSBEN

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése 2017. november 30-ai ülésén 3 adórendeletet érintően is döntést hozott. A helyi adókról szóló törvény felhatalmazása alapján módosult az idegenforgalmi adóról szóló helyi rendelet, és új rendelet elfogadására került sor a talajterhelési díjról, továbbá az építményadóról – tájékoztatott Dr. Kása Brigitta aljegyző.

Idegenforgalmi adó mentesség – honvédelmi, szolgálati érdekből

A 34/2017.(XII.1.) rendelettel elfogadott módosítás az adómentességre jogosító tartózkodáshoz szükséges nyomtatvány tartalmát pontosította. Kiegészült az idegenforgalmi adó mentességre jogosult személyek köre a honvédelmi vagy rendvédelmi feladatokat ellátó szervek állományába tartozó személy hozzátartozójával, ha a vendégéjszakát az állomány tagjának látogatása miatt tölti a szolgálatteljesítés vagy a munkavégzés helye szerinti településen lévő, a honvédelmi vagy rendvédelmi szerv rendelkezése alatt álló, szolgálati érdekből fenntartott szálláshelyen, feltéve, ha az adott településen töltött szolgálat vagy munka időtartama legalább 30 egybefüggő nap.
 
a
a
 

Látássérült verzió

Oldalunk sütiket használ a megjelenítéshez. Honlapunkon cookie-kat használunk annak érdekében, hogy jobb szolgáltatást nyújthassunk Önnek. Cookie szabályzat..

Elfogadom a sütik használatát.