Tájékoztató engedélyköteles tevékenységek bejelentés alapján történő folytatásának lehetőségéről

Tisztelt Ügyfeleink!

A veszélyhelyzet alatti engedélykötelezettségről, valamint az ellenőrzött bejelentésről szóló 191/2020. (V. 8.) Korm. rendelet alapján egyes engedélyköteles tevékenységek 2020. május 18. napjától a veszélyhelyzet időtartama alatt bejelentés alapján is folytathatóak.

Bejelentés alapján végezhető engedélyköteles tevékenységek:

• A telepengedély, illetve a telep létesítésének bejelentése alapján gyakorolható egyes termelő és egyes szolgáltató tevékenységekről, valamint a telepengedélyezés rendjéről és a bejelentés szabályairól szóló 57/2013. (II.27.) Korm. rendelet 2. számú mellékletében meghatározott ipari tevékenységek
  • A kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 210/2009. (IX.29.) Korm.rendelet 3. számú mellékletében meghatározott kizárólag üzletben forgalmazható termékek – engedélyköteles termékek kereskedelme
  • A környezeti zaj és rezgés elleni védelem egyes szabályairól szóló 284/2007. (X. 29.) Korm. rendelet alapján zajkibocsátási határérték birtokában folytatható tevékenységek
  • A zenés, táncos rendezvények működésének biztonságosabbá tételéről szóló 23/2011. (III.8.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó rendezvények tartása
  • A vízgazdálkodási hatósági jogkör gyakorlásáról szóló 72/1996 (V.22.) Korm. rendelet előírásai szerinti kutak létesítése, működtetése
  • Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 44/2006.(XI.28.) KGY rendelete alapján kiadott várakozási engedéllyel történő parkolás
  • A fásszárú növények védelméről szóló 346/2008.(XII.30.) korm.rend. alapján Nyíregyháza város belterületén történő fakivágás
  • A fásszárú növények védelméről szóló 346/2008.(XII.30.) korm.rend. alapján Nyíregyháza város külterületén tanyaingatlan területén történő fakivágás, önkormányzati tulajdonú közutak tartozékát képező fasorból történő fakivágás
  • A fásszárú növények védelméről szóló 346/2008.(XII.30.) korm.rend. alapján önkormányzati tulajdonú zöldterületet érintő ideiglenes használat, kivonás, igénybevétel, fásszárú növény ültetés

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a bejelentés csak elektronikus úton tehető meg. Az elektronikus ügyintézés és bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény előírásaira hivatkozva gazdálkodó szervezetek esetén epapir szolgáltatáson keresztül kell benyújtani a bejelentést.

Amennyiben a kérelmező/bejelentő nem kötelezett elektronikus kapcsolattartásra (azaz természetes személy), úgy a fentiekben felsorolt eljárásokra vonatkozó bejelentését az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címen teheti meg.

Egyéb esetben eljárás ezen az email címen nem kezdeményezhető!

Tájékoztatjuk T. Ügyfeleinket, hogy amennyiben nem az előzőekben ismertetett esetekben kezdeményeznek eljárást ezen az email címen, azt a hatóság be nem érkezett kérelemként/bejelentésként kezeli.

A bejelentéshez mellékelni kell az engedélykérelemhez előírt valamennyi mellékletet. Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy hiánypótlásra nincs lehetőség. A hiányosan beérkező bejelentések elutasításra kerülnek.

A bejelentésért az engedélyezés, valamint a kapcsolódó szakhatósági eljárások illetékének vagy igazgatási szolgáltatási díjának (a továbbiakban együtt: díj) 50%-át kell leróni vagy megfizetni.

Amennyiben a bejelentés megfelel a tevékenység végzésére vonatkozó jogszabályi feltételeknek, a hatóság nyolc napon belül közölt értesítését követően a tevékenység végezhető. Ha az engedélyezésben szakhatóság vesz részt, a tevékenység a bejelentéstől számított tizenkét napon belül közölt értesítést követően gyakorolható.