Igazolás ingatlan terület felhasználásról
Településkép-védelmi tájékoztatás

Ügytípus: IGAZOLÁS INGATLAN TERÜLET FELHASZNÁLÁSRÓL
TELEPÜLÉSKÉP-VÉDELMI TÁJÉKOZTATÁS
Eljárás ismertetése: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Főépítészéhez kérelmet lehet benyújtani az ingatlan terület felhasználására, beépíthetőségére vonatkozóan. Az építési munkákra vonatkozóan az építtetőnek, az általa megbízott tervezőnek az építési munkával kapcsolatos helyi építési előírásokról, valamint a településképi követelményekről településkép-védelmi tájékoztatást kell kérnie a Polgármestertől. A kiadott igazolás, tartalmazza az ingatlan tekintetében a területre vonatkozó helyi építési szabályzat vonatkozó pontjait, az övezeti besorolását, s az arra vonatkozó előírásokat.
Az ügyet intéző osztály: Főépítészi Osztály
Ügyfélfogadás helye: 4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1. „D” épület 156. szoba
Telefon: (42) 524-524
Ügyfélfogadási időpontok: Hétfő, Szerda: 8-12 és 13-16:30 óra között
Kedd: 8-12
Péntek: 8-12 óra között
Ügyintézési határidő: 15 nap
Az ügyintézés díja: Az ügyintézés díjtalan.
Letölthető dokumentumok: http://varoshaza.nyiregyhaza.hu/ugyintezes/fepiteszi-osztaly
Benyújtandó dokumentumok:
  • a kérelmen kívül egyéb dokumentumot nem kell benyújtani
    A kérelmen az ingatlan helyrajzi számát mindenképp fel kell tüntetni.
Vonatkozó jogszabályok:
  • Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 31/2017.(X.27.) önkormányzati rendelete.
  • A településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (letölthető: www.magyarorszag.hu)
  • Az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról szóló 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (letölthető: www.magyarorszag.hu)
  • Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997.(XII.20.) Korm. rendelet
  • A Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) KGY rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) KGY rendelete