Pályázati igazolás terület felhasználásról

Ügytípus: PÁLYÁZATI IGAZOLÁS TERÜLET FELHASZNÁLÁSRÓL
Eljárás ismertetése: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Főépítészéhez kérelmet lehet benyújtani a gazdasági, kereskedelmi és ipari zónákba tartozó ingatlanok terület felhasználására, beépíthetőségére vonatkozóan. A kiadott igazolás a pályázatokhoz igazodva tartalmazza az ingatlan tekintetében a területre vonatkozó helyi építési szabályzat vonatkozó pontjait, az övezeti besorolását, s az arra vonatkozó előírásokat.
Az ügyet intéző osztály: Főépítészi Osztály
Ügyfélfogadás helye: 4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1. „D” épület 156. szoba
Telefon: (42) 524-524
Ügyfélfogadási időpontok: Hétfő, Szerda: 8-12 és 13-16:30 óra között
Kedd: 8-12
Péntek: 8-12 óra között
Ügyintézési határidő: 15 nap
Az ügyintézés díja: Az ügyintézés díjtalan.
Letölthető dokumentumok: http://varoshaza.nyiregyhaza.hu/ugyintezes/fepiteszi-osztaly
Benyújtandó dokumentumok:
  • a kérelmen kívül egyéb dokumentumot nem kell benyújtani
    A kérelmen az ingatlan helyrajzi számát mindenképp fel kell tüntetni.
Vonatkozó jogszabályok:
  • Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének 31/2017.(X.27.) önkormányzati rendelete.
  • A településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012.(XI.8.) Korm. rendelet (letölthető: www.magyarorszag.hu)
  • Az építésügyi és építésfelügyeleti hatósági eljárásokról és ellenőrzésekről, valamint az építésügyi hatósági szolgáltatásról szóló 312/2012.(XI.8.) Korm. rendelet (letölthető: www.magyarorszag.hu)
  • Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997.(XII.20.) Korm. rendelet
  • A Nyíregyháza 19/2005.(V.5.) KGY rendelettel jóváhagyott helyi építési szabályzatának módosításáról és egységes szerkezetű szövegének megállapításáról szóló 21/2007.(VI.12.) KGY rendelete