Ma 2020. május 25., hétfő,
Orbán napja van.
Cím megállapítása
Nyíregyháza közigazgatási területén Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Igazgatási Osztálya elsőfokú hatóságként a központi címregiszterről és a címkezelésről szóló 345/2014. (XII. 23.) Korm. rendelet és a házszám megállapításáról és a házszám- és utcanévtáblák elhelyezésének rendjéről szóló 18/2007. (V.22.) Kgy. rendelet alapján végzi a címek megállapítását.
Cím megállapítására akkor kerülhet sor, ha:
  1. az ingatlannak az ingatlan-nyilvántartásban nincs feltüntetve a címe (utca, házszám)
  2. az ingatlannak az ingatlan-nyilvántartásban nincs feltüntetve a házszáma
  3. az ingatlannak az ingatlan-nyilvántartásban nem megfelelően van feltüntetve a címe (utca, házszáma)
Felhívjuk a figyelmet, hogy cím megállapítására csak hivatalosan, önkormányzati rendelettel elnevezett utcanévvel rendelkező közterületi kapcsolat esetén van lehetőség.
Ha az ingatlan névtelen utcával határos, a cím megállapításra irányuló kérelem benyújtása előtt az utca elnevezését kell kezdeményezni Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűléséhez címzett kérelemmel.
Az ingatlannak önálló helyrajzi számmal kell rendelkeznie.
Társasház, szövetkezeti ház, vagy egyéb osztatlan közös tulajdonú ingatlan esetében az egész, egy helyrajzi-szám alatt nyilvántartott ingatlan (földrészlet) tekintetében van csak lehetőség a cím megállapítására, mivel az úttal (közút, magánút, egyéb közterület) érintkezés csak az egész társasház, szövetkezeti ház, egyéb osztatlan közös tulajdonú ingatlan esetében áll fenn.
Az egyes albetétek (társasházi lakások) esetében a címek megállapítására, módosítására, kijavítására a társasház közösségének nyilatkozata, döntése alapján kerül sor.
Az eljárás során hatóságunk az ingatlanhoz (helyrajzi számhoz) tartozó cím megállapításáról rendelkezik helyszíni szemle lefolytatását követően.
Az ügyintézés határideje 60 nap.
Az ügyintézés helye: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Igazgatási Osztály „B” épület földszint, ügyfélszolgálat.
Az eljárás lefolytatására kérelemre kerülhet sor. Az eljárás illetéke 3000,- forint.
Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy gazdálkodó szervezetek esetén a kérelem az elektronikus ügyintézés és bizalmi szolgáltatások általános szabályairól szóló 2015. évi CCXXII. törvény előírásai alapján csak elektronikus úton nyújtható be. Gazdálkodó szervezetek az illetéket fizetési kötelezettségüket a Magyar Államkincstárnál vezetett 10032000-01012107-00000000 számú számlaszámra történő átutalással teljesíthetik. A kérelemhez csatolandó az átutalás bizonylata.
Természetes személyek papír alapon is benyújthatják kérelmüket. Ebben az esetben lehetőség van az eljárási illeték illetékbélyeg formájában történő teljesítésére.
Telefonon az alábbi elérhetőségen kérhetnek információt: 42/524-524/767
Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy a személyes ügyintézéshez Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala lehetőséget biztosít előzetes időpontfoglalásra, ami az alábbi linken érhető el:
Személyes/postai úton történő kérelem benyújtáshoz letölthető és kinyomtatható címmegállapítás kérelem nyomtatvány az alábbi linken érhető el:
A dokumentum elektronikusan is kitölthető!
Ügyfélkapun történő kérelem benyújtás az alábbi linken érhető el:

Látássérült verzió