Ma 2018. december 14., péntek,
Szilárda napja van.

TALÁLT TÁRGY

A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának vagy más átvételre jogosult személynek átadni, vagy a jegyzőnek beszolgáltatni.

A személyi tulajdon szokásos tárgyai körébe tartozó dolgoknak a jegyzőnek való beszolgáltatásakor a találó nyilatkozni köteles arra nézve, hogy igényt tart-e a dolog tulajdonára, erről a jegyző igazolást állít ki.

Az olyan dolgot, amelynek az átvételére jogosult személy kiléte nem állapítható meg, a jegyző a beszolgáltatástól számított három hónapon át megőrzi. Ha ezalatt az idő alatt a jogosult nem jelentkezik, a személyi tulajdon szokásos tárgyai körébe tartozó dolgot – ha ennek tulajdonjogára a beszolgáltatáskor igényt tartott – a találónak ki kell adni.

A találó a neki kiadott dolgot állagának sérelme nélkül használhatja, azonban nem idegenítheti el, nem terhelheti meg és használatát másnak nem engedheti át.

Ha a jogosult a találástól számított egy éven belül nem jelentkezik, a találó a neki kiadott dolog tulajdonjogát megszerzi.

A közösség számára nyitva álló hivatali, vállalati, vagy más épületben vagy helyiségben, továbbá közforgalmú közlekedési és szállítási vállalat szállítóeszközén talált dolgot a találó köteles a hivatal vagy vállalat alkalmazottjának azonnal átadni. Az ilyen dolog tulajdonjogára a találó nem tarthat igényt.

Ügyintézés helye: Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal 4400 Nyíregyháza Kossuth tér 1. B. épület II. emelet 204-es szoba.
Kérdés esetén, telefonon az 524-524/392 melléken állunk rendelkezésükre munkaidőben.

Vonatkozó jogszabály:
18/1960. (IV. 13.) Korm. rendelet a talált dolgok tekintetében követendő eljárásról
1959. évi IV. törvény a Polgári Törvénykönyvről