F E L H Í V Á S

Tisztelt Városlakók!

Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése rendeletben szabályozza ”Nyíregyháza Városért” „Bencs Kálmán Díj” adományozásának rendjét.

A Nyíregyháza Városért Bencs Kálmán díj emlékérem magyar és nem magyar természetes személyeknek, (továbbiakban: személyek) adományozható Nyíregyházán, illetve Nyíregyházáért az adott évben kifejtett kimagaslóan eredményes tevékenységük elismeréseként.

Az emlékérmet – amely a decemberi közgyűlésen kerül átadásra – egy évben legfeljebb három személynek lehet odaítélni.

Az adományozást bármely természetes vagy jogi személy kezdeményezheti.

A javaslatokat az önkormányzat által alapított kitüntetések rendszeréről és azok adományozásának rendjéről szóló 5/2016.(II.26.) számú önkormányzati rendeletben meghatározott nyomtatványon kell benyújtani 2024. október 31. napjáig Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteréhez. (4400 Nyíregyháza, Kossuth tér 1.)

A nyomtatvány megtalálható a www.nyiregyhaza.hu, valamint a varoshaza.nyiregyhaza.hu  honlapokon, illetve személyesen átvehető Nyíregyháza Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal főportáján (Nyíregyháza, Kossuth tér 1.sz.).

Formanyomtatvány kitüntetésekhez

Nyíregyháza Megyei Jogú Város